Наркоманія – це не проведення вільного часу в
товаристві друзів, а небезпечна хвороба.
І далеко не кожному вдається її перемогти.

В наші дні наркоманія – це надто поширена проблема, яка в будь-якому випадку призводить до трагічних наслідків. Про неї говорять у всьому світі, з нею пов’язують зростання злочинності і збільшення транспортних аварій та інших нещасних випадків. Це соціальна проблема, про яку наполегливо і тривожно повідомляють численні засоби масової інформації
Наркоманія в Україні, на думкку спеціалістів, давно набула вигляду епідемії. Досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. Початкове вживання наркотиків було пов’язане з релігійними та побутовими звичаями. Наркотики почали використовуватись служителями різних релігій для досягнення стану містичного екстазу при виконанні культових обрядів та ритуалів. Першою рослиною з психоактивними властивостями, про яку є згадка в історії, був мак. Ще п’ять тисяч років тому його використовували шумери, які жили на землях Нижньої Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені через століття в Ниппурі, залишились рекомендації приготування та вживання опіуму. Про гашиш, як ліки від кашлю та проносу, говориться у 2737 році до нашої ери в лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна. У стародавньому Китаї гашиш використовувався як знеболювальний засіб при хірургічних операціях, і в Індії він також використовувався як ліки. В Старому світі, а саме в Індії, вживали галюциногенні гриби під час храмових свят.
Масове вживання наркотиків у Європі почалось у ХІХ столітті. Швейцарському хіміку Альберту Хофману вдалося синтезувати лізергінову кислоту (ЛСД-25), що стало початком розвитку масового вживання наркотиків у розмірах, котрі до цього не мали прецеденту в історії людства.
У ХХ столітті з розвитком технічного прогресу та початком лабораторного виробництва алкалоїдів опіуму і кокаїну наркоманія отримала нове вимірювання – масовість та епідемічне розповсюдження.
Наркоманія перестала бути проблемою однієї особистості, а стала соціальною проблемою. Вона присутня на всіх континентах і демонструє тенденцію непохитного зростання, а її шкідливі наслідки різноманітні як для наркоманів, так і для суспільства загалом.
Мало кому вiдомо, що 26 червня - Всесвiтнiй день боротьби проти залежностi вiд наркотикiв та протистояння їхньому незаконному обiговi. Насторожує фактор так званого помолодшання наркоманії, адже в полон наркотичного дурману втягуються підлітки у віці 13-14 років. Це явище стало справжньою загрозою для молоді.
Підлітки через наркотики втікають від гнітючої дійсності: жорстокості дорослих, байдужості, психічного і фізичного насилля, бідності, зневаги тощо. Фантастичний світ наркотичного сп'яніння на якусь мить відволікає їх від проблем, яких вони не можуть вирішити. Та перш ніж взятися за шприц, кожний повинен пам'ятати, що обираючи хвилинний «кайф», він свідомо обирає свій шлях до безодні.
Погодьтеся, вiд цих фактів стає моторошно. А ще жахливiшим є те, що кiлькiсть наркозалежних з кожним роком зростає, а їх вiк - зменшується. Наркоманiя молодшає i затягує у свої тенета все бiльше й бiльше людей вiком вiд 16 до 20 рокiв. У деяких сiм’ях iснують поколiння наркоманiв, де наркотики вживають i дорослi, i дiти.
Проблема наркоманiї - це глобальна проблема нашого суспiльства, проблема бiльше соцiально-економiчна, анiж медична. I боротися потрiбно не з наркоманами, а саме з наркоманiєю як з явищем

Інтернет-ресурси - на допомогу класному керівнику


Наркоманія: Вікіпедія


• Молодь за здоров’я
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.uacm.kharkov.ua/canada/index.html. – Назва з екрана.
Українсько-канадський проект, що сприяє розробці стабільної національної політики здоров'я в Україні через допомогу в розробці та впровадженні стратегії пропаганди здорового способу життя серед молоді.
• Шарков О. Це страшне явище – наркоманія
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://kpi.ua/use-nark. – Назва з екрана.
Стаття Президента Асоціації захисту суспільства від наркоманії, Члена Національної координаційної ради боротьби з наркоманією при КМ України генерал-майор О.К.Шарков: історія наркотиків, оцінки фахівців міжнародного співробітництва в області боротьби з наркоманією, психотропні наркотики.





Кiлькiсть переглядiв: 1063