/Files/images/2022_2023/psiholog/4de9ee8d84a5f6e36c5033a1ad146286.jpg

Корисні рекомендації батькам молодших школярів

Молодший шкільний вік охоплює період життя від 6-7 до 11-12 років. Цей період припадає саме на навчання дитини в початкових класах.

Школа з перших же днів ставить перед дитиною цілий ряд зав­дань, що вимагають максимальної мобілізації інтелектуальних і фізичних сил. На дитину впливає комплекс нових чинників: класний колектив, особа пе­дагога, зміна режиму, не­звично тривале обмеження рухової активності. Завдання батьків підтримати дитину у цей нелегкий для неї час та створити умови для її адаптації до навчання та ефективного розвитку. Для досягнення цієї мети пропонуємо вам перелік деяких корисних рекомендації.

· Батькам слід проявляти зацікавленість справами своєї дитини, її успіхами і невдачами. При цьому не обмежуйтеся звичайними питаннями: «Що отримав?», «Як справи?», а розпитуйте про почуття, настрої, проявляйте емоційну підтримку.

· Організуйте вдома дитині її власне робоче місце яке буде для неї зручне та комфортне.

· Завжди заохочуйте позитивні дії. Не слід концентрувати свою увагу тільки на його негативних діях або погану поведінку. Помічайте і говоріть про найнезначніші, на ваш погляд, досягнення дитини, її посильні успіхи.

· Розвивайте в дитині позитивні емоції, частіше даруєте свій час, увагу і посмішку.

· Ніколи не кажіть дитині, що вона гірша за інших дітей. Кожна дитина має власні характеристики пам’яті, уваги, мислення і т.п. тобто вона відрізняється від всіх інших, тому є нормальним явищем те, що вона може не так швидко адаптуватися до нових умов, складніше засвоює матеріал. Ви є найважливішою людиною в житті дитини, підтримайте її, виховуйте в ній почуття впевненості в собі.

· Поговоріть з учителем про різні альтернативи, які можуть допомогти вашій дитині підвищити інтерес до навчання. Вcі діти різні і до кожного потрібен різний підхід, це цілком нормально.

· Не шантажуйте своїх дітей («якщо ти цього не зробиш, то...»). Така стратегія підриває довіру дитини до батьків і в результаті матимемо значне погіршення відносини.

· Не критикуйте і не карайте дитину в присутності інших дітей і дорослих, це також впливає на її самооцінку не в кращу сторону.

· З розумінням ставтеся до переживань і страхів дитини, не висміюйте їх і не намагайтеся рішучими заходами цей страх викорінити.

· Беріть участь в справах класу і школи.

· Розвивайте допитливість, заохочуйте цікавість, задовольняйте потреби в знаннях.

. Станьте для своєї дитини прикладом людини, яка постійно навчається.

Як проявляти мову любові

- говоріть: «Ти гарно виглядаєш!», «В тебе чудово це вийшло», «Я пишаюся тобою», «Навчи мене так робити», «З кожним днем у тебе виходить все краще» і т. ін.;

- нагадуйте щодня і без обмежень: «Я тебе люблю», «Я люблю дивитися, як ти…(граєшся, малюєш, співаєш, допомагаєш мені/братику тощо)»;

- підтримуйте не лише досягнення, а й зусилля дитини;

-називайте дитину лагідним «домашнім» ім’ям, що використовуєте лише в родині;

- визнавайте добрі наміри, зусилля та рішучість дитини навіть у ситуації, коли вона помиляється;

- пишіть записки підтримки й любові і залишайте там, де дитина неодмінно їх побаче.

Кiлькiсть переглядiв: 336