Згідно з положенням про психологічну службу у системі освіти України:

«Метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти».

Завдання психологічної служби:

збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями; сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

Також, на даний момент, перед психологічною службою постають такі важливі завдання, як:

- здійснення психологічної підтримки здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб, зокрема тих, хто виїхав за кордон;

- здійснення психологічного і соціально-педагогічного забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативну і просвітницьку роботу з батьками;

- посилення профілактичних заходів у закладі освіти щодо неприпустимості вживання алкоголю та психоактивних, наркотичних речовин підлітками;

- посилення профілактичної роботи з подолання правопорушень, злочинності серед неповнолітніх;

- забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення безпечного середовища (запобігання насильству в закладі освіти, домашньому насильству, торгівлі людьми тощо);

- проведення просвітницько-профілактичних заходи з питань комплексної сексуальної освіти (КСО).

/Files/images/2021_2022/rzne/Чекуров П.О. глаз DSC03852.jpg

Чекуров Павло Олександрович - практичний психолог та соціальний педагог

Напрямки діяльності психологічної служби

Діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації.

Профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі.

Корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки.

Навчальна діяльність – форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості.

Консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу.

Зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління.

Просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

ПН. – 9:00 – 16:00
СР. – 9:00 – 16:00
ЧТ. – 9:00 – 16:00
ПТ. – 9:00 – 16:00