HUMAN- Освітня платформа, на якій проводиться навчання.

Інструкція щодо роботи з платформою HUMAN,для учнів і батьків.

Реєстрація та огляд кабінету учня

Перегляд отриманих завдань учнями

Поточні та підсумкові оцінки можна переглянути на освітній платформі Human в розділі Аналітика

Електронний журнал та щоденник Human - інструкція для батьків та учнів щодо перегляду оцінок

/Files/images/2022_2023/nformatsya_dlya_batkv/як працювати.jpg

Розклад занятть 1- 4 класи

Розклад занять 5 - 11 класи

Відправка завдання на перевірку

Контактні дані та форми контакту з батьками під час дистанційного навчання.

- У разі виникнення запитань до вчителя щодо виконання роботи,батьки та учні можуть звернутися за поясненням на відповідній освітній платформі.(Human)(Вчителі відповідають на запитання в робочий час (08.00-18.00))

Класні керівники у групах класу (viber) надають зворотній зв'язок у разі змін у формах проведення уроків під час дистанційного навчання.

Правила роботи під час дистанційного навчання

- Визначте план дій на випадок повітряної тривоги.

- На урок заходьте вчасно, якщо перебуваєте в безпечному місці.

- Привітайтеся зі всіма учасниками конференції.

- Під час проведення онлайн-навчання учні мають заходити уконференцію під власними прізвищами, вказавши клас, із увімкненими відеокамерами.

- Учителі фіксують у журналі присутність учнів під час проведення онлайн-уроків.

- Прохання до батьків: своєчасно попереджати класного керівника щодо відсутності учня на онлайн-уроці.

- Учителі-предметники розміщують завдання на освітній платформі HUMAN, що чудово працює на смартфоні й в режимі офлайн для зручності всіх учасників освітнього процесу, із зазначенням дати та часу подачі виконаного домашнього завдання (в залежності від виду роботи або наприкінці уроку, або не пізніше дня проведення наступного уроку).

- При асинхронному навчанні завдання розміщується в день проведення уроку із зазначенням дати та часу здачівиконаного завдання.

- Роботи, які надіслані пізніше зазначеного часу, вважаються такими, що виконані за умови об'єктивних причин.

- Якщо дитина з якихось причин пропустила уроки, необхідно обов’язково поставити до відома класного керівника або учителя-предметника.

Правила поведінки під час дистанційного навчання;

/Files/images/2022_2023/nformatsya_dlya_batkv/Правила поведінки учня під час онлайн-уроку.jpg

Правила безпечного користування Інтернетом

ТОП-20 правил, які допоможуть захистити вашу дитину в інтернеті

1. Антивірус і блокування спливаючих вікон
Це базове правило дозволяє відфільтрувати велику частину вірусного контенту та шкідливих сайтів. Антивіруси обов’язково мають бути встановлені на кожному комп’ютері та вчасно обновлятись. А для блокування підозрілої реклами та спливаючих вікон можна встановити розширення для браузерів, такі як AdBlock або AdMuncher.

2. Особиста інформація завжди має бути прихованою
Поясніть дитині, що не можна ніде публікувати свій номер телефону та адресу, а також назву або адресу школи, друзів чи родичів. Не забудьте також відключити геолокацію на фотографіях, у месенджерах та при додаванні публікацій у соцмережах.

3. Закладки
Покажіть дітям безпечні сайти, де вони можуть послухати музику, подивитися фільм, скачати гру. Додайте їх в закладки, щоб дитині було зручно знаходити дозволені сайти. Оформіть сімейну підписку на Google або Apple музику та кіно.

4. Надійні паролі
Оберіть надійні паролі, які складно вгадати. Ніколи не використовуйте в паролі імен, прізвищ, дати народження або номера телефону – це занадто просто. Хороший пароль – унікальний та складний. Його довжина повинна бути не менше 15 символів. У ньому потрібно змішати букви та цифри.
Обов’язково розкажіть дитині, що паролі не можна давати нікому, крім батьків: навіть кращим друзям.

5. Навчіть дитину остерігатися незнайомців, які пропонують подарунки
Такі люди часто просять надіслати номер картки батьків, дати домашню адресу або номер школи чи вислати інтимні фотографії в обмін на дорогий подарунок.
Поясніть дитині, що інтернет-шахраї – це такі ж небезпечні злочинці. Тільки вони вриваються в будинок не вибиваючи двері, а просто через Інтернет.

6. Пояснюйте дитині про безпеку в інтернеті на прикладі реального світу
Коли ти заходиш в інтернет з чужого комп’ютера – не забувай виходити зі своїх облікових записів, коли виходиш з кімнати. Аналогія: ти ж не залишаєш двері будинку відчиненими, коли йдеш з дому?
Ти ж не станеш розмовляти з незнайомцями на вулиці? Не будеш зустрічатися з ними та йти у якесь потайне місце? Ті ж не розповіси незнайомцям свої секрети і особисту інформацію?
Ось і в Інтернеті це ті ж самі небезпечні незнайомці, яким не можна довіряти.

7. Дружіть зі своєю дитиною у соцмережах
Якщо дитина публікує фотографії або коментарі, які їй соромно було б показати батькам – ймовірно, що цим записам не місце в інтернеті, де їх можуть побачити інші люди.

8. Обговоріть з дитиною всі можливі небезпеки інтернету і план дій на випадок, якщо дитина зіткнеться з проблемою
Тут потрібно згадати кібербулінг, секстинг (пересилання особистих фотографій), шахраїв, неприйнятний контент, віруси, шантаж та інше.

9. Налаштування приватності
Допоможіть дітям закрити свою сторінку від незнайомців. Відфільтруйте тих, хто може бачити або коментувати фотографії або писати повідомлення вашій дитині.

10. Спілкування в Інтернеті
Розкажіть, що додавати людей, яких дитина не знає – небезпечно. За профілем 10-річної дівчинки або симпатичного підлітка-ровесника може ховатися 50-річний злочинець або педофіл. Нехай дитина завжди перевіряє запити на дружбу і ніколи не погоджується на приватний чат з незнайомцем.
Також домовтеся, що дитина обов’язково розповість вам, якщо віртуальний друг пропонує зустріч в реальності.

11. Відчуття безпеки
Скажіть дитині, що якщо побачене в мережі викличе в неї дискомфорт, відчуття небезпеки або тривоги – їй варто одразу закрити веб-сторінку, вимкнути комп’ютер і негайно звернутися до когось з дорослих.

12. Особисті та інтимні фотографії
Дитина повинна знати, що публікувати, пересилати або продавати особисті фотографії не можна нікому. Поясніть, що як тільки вона висилає свої фотографії хоча б одній людині – ці фото можуть виявитися де й у кого завгодно.

13. Якщо тобі погрожують – завжди звертайся до батьків
Дайте дитині зрозуміти, що ви завжди на її боці. Що в разі проблем до вас можна звернутися за допомогою, а не за порцією моралей і фраз «Я ж тобі казала!». Агресією і залякуванням ви не лише втратити довіру дитини, але й досягнете того, що в разі реальних проблем вона буде боятися звернутися до вас. Нехай дитина завжди розповідає вам про повідомлення, які її налякали або занепокоїли.

14. Гроші в інтернеті
Навчіть дитину ніколи не розголошувати дані кредитної картки. Поясніть дитині, що робити покупки онлайн можна тільки разом з батьками. Навіть якщо це додаток для смартфону. Деякі оголошення пропонують безкоштовні речі або можуть повідомляти про виграш великої суми. Але насправді вони збирають вашу особисту інформацію або спробують вкрасти ваші гроші.

15. Ніколи не відкривай листи, які приходять з невідомих імейлів
Вони можуть містити віруси або фішингові посилання (коли тобі здається, що ти переходиш за посиланням на цікаву тобі тему, а там виявляються шкідливі програми, програми-шпигуни та інше).

16. Стежте за спільнотами, в яких сидить дитина
В інтернеті існують цілі групи, що нав’язують дитині поведінку, яке може її покалічити. Так звані «групи смерті», «синій кит», «момо», групи анорексії та інші страшні речі втягують дітей в темні ігри. Вони можуть привести до найстрашніших наслідків: нанесення собі (або іншим) каліцтв, жорстокості і навіть до самогубства.

17. Не пиши того, про що пошкодуєш пізніше
Важливо, щоб дитина знала та пам’ятала: в інтернеті нічого не можна видалити. Якщо ти пишеш щось – це можна сфотографувати тієї ж миті. І навіть якщо ти потім видалиш пост або коментар – він може залишитися в загальному доступі навічно.

18. Тести та додатки з доступом до особистих даних
В інтернеті та соцмережах безліч тестів та додатків. Деякі з них запитують доступ до особистої інформації – до списку друзів, імейлу, номеру телефону або навіть номеру платіжної картки. Попередьте дитину, що проходити такі тести та встановлювати такі додатки небезпечно. Маючи таку інформацію, акаунт можуть запросто зламати.

19. Будуйте довірливі стосунки
Поговоріть зі своєю дитиною. Переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно, звертаючись до вас, коли в неї виникають проблеми в інтернеті.
Коли діти дорослішають, стає складніше контролювати їхній час, проведений в інтернеті. Вони носять з собою смартфони будь-де. А ще вони хочуть і потребують певної конфіденційності. Це нормально, оскільки вони стають більш незалежними від своїх батьків.

Розкажіть про те, як правильно користуватись сайтами і додатками. Обговоріть небезпеку взаємодії з незнайомцями в інтернеті і нагадайте, що люди не завжди говорять правду. Активна роль в інтернет-діяльності ваших дітей допоможе забезпечити комфортні та безпечні умови користування інтернетом для кожного.

20. Останнє та, мабуть, найважливіше – кібербулінг
Україна – в ТОП-10 країн Європи за поширеністю булінгу серед школярів 11–15 років. За цим показником ми лишаємо далеко позаду не лише Данію чи Норвегію, але й Угорщину з Грецією.
За даними дослідження UNICEF Україна 2017 року, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком).

З розвитком інтернету та соцмереж з’явився новий вид шкільного насильства – кібербулінг. Це приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів.
Іноді кібербулінг завдає більше шкоди, ніж побиття. Він має тривалий травмуючий вплив на психіку дитини та може призвести до депресії або навіть самогубства.

Як дізнатися, що дитина піддається нападам в інтернеті? Як захистити її від кібербулінгу? Що робити, якщо ваша дитина сама є агресором? Дізнайтеся в окремій публікації про кібербулінг!

Посилання на електронну бібліотеку підручників

Рекомендації та поради батькам під час дистанційного навчання

  1. Скласти чіткий розклад / режим. ...
  2. Організувати робочу зону. ...
  3. Організувати форму. ...
  4. Робити перерви. ...
  5. Заохочувати спілкування з однолітками. ...
  6. Знизити очікування і вимоги. ...
  7. Мотивувати і помічати успіхи.

Практичні поради

Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації

Електронні підручники й посібники для школярів та вчителів

Загалом у вільному доступі розміщено 1288 підручників і посібників. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

На сайті Інституту модернізації змісту освіти доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу.

Добірка матеріалів для підготовки до уроків історії

Добірка матеріалів для підготовки до уроків історії за чинною програмою (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо).

Контент доступний для абонентів усіх операторів, а для абонентів Київстар — без плати за трафік із мобільного.Команда МОН продовжує повідомляти про оновлення переліку корисних ресурсів для дітей і дорослих щодо психологічної підтримки, навчання та інформування. Зокрема, ТБ-платформи Київстар відкрили безкоштовний доступ до мультиків та уроків.Корисні освітні курси безкоштовно на Київстар ТБ

App Store

Google Pay

AppGallery

Докладніше.

Рекомендуємо застосунок для здійснення лабораторних робіт із фізики, хімії та біології

AR_Book – інтерактивний помічник у проходженні шкільної програми, розроблений компанією Flexreality.

Кількість експериментів збільшується кожного дня.

Завантажити застосунок можна за посиланнями нижче.

App Store.

Google Play

Мобільні застосунки для вивчення іноземних мов

У межах ініціативи МОН щодо зібрання переліку корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування, пропонуємо мобільні застосунки для вивчення іноземних мов, які є безоплатними для українців у зв’язку з воєнними діями та агресією рф.

Докладніше.

Дистанційні школи та навчальні платформи надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти | Міністерство освіти і науки України

Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

Більш детальна інформація на сайті Міністерство освіти і науки України.

Онлайн-школа від STUDY.UA

У цей складний час важливо дбати про майбутнє України — дітей.

Ментори допомагають учням впоратися з негативними емоціями та стресом. Це комплексна підтримка школярів, спільнота, де вони можуть знову відчути себе «в класі».

Як проходить навчання?

- Предмети української шкільної програми.

- Поглиблена англійська мова - створення презентації та написання есе.

- ІТ-предмети — програмування, графічний дизайн та 3D.

- Підготовка до вступу до ВНЗ за кордоном - IELTS, розвиток навичок тайм- та стрес-менеджменту, пробні іспити.

Долучайтеся до онлайн-школи від STUDY.UA.

Онлайн-школа МАТЕМА

В онлайн-школі МАТЕМА триває цикл безоплатних занять з математики. Це можливість дітям відволіктися від війни та набути нові знання. Школа пропонує долучитися до уроків учням 1–10 класів.

Як відбуваються заняття?

- Щотижня школа публікує графік уроків із посиланнями на трансляцію в YouTube.

- Учителі в реальному часі пояснюють нові теми і відповідають на запитання учнів. Після кожного заняття на учнів чекає домашнє завдання.

- Записи всіх уроків зберігаються на YouTube, тому всі охочі можуть переглянути відео у зручний час.

Актуальний розклад уроків — у чат-ботах МАТЕМА.

Мала академія наук запустила науково-освітню платформу.

Мала академія наук запустила науково-освітню платформу й оновлений Сайт.

Підготовка до ЗНО з усіх шкільних предметів — мови, історії, математики, фізики, хімії та інших:

Перші масові онлайн-курси Рrometheus

Студія онлайн освіти ЕdEra.

ILearn

Навчальні курси і відеоуроки

Khan Academy - уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики.

Проект DESK— відеолекції з природничих наук та математики для 5-11 класів.

Ютуб канал ТопШкола — онлайн-уроки з математики та фізики для 5-11 класів.

Канал "Рада" і YouTube канал Міністерства освіти і науки України починають трансляцію лекцій з української мови і літератури, біології, математики, історії України. Однак поки ці уроки допомагають старшокласникам підготуватися до ЗНО.

Інтерактивні завдання та навчальні ігри

Портал Learneng.ua, на якому є інтерактивні вправи та завдання з усіх предметів і всіма темами шкільної програми, починаючи з перших класів. Однак за деякі доведеться заплатити.

Платформи для вивчення математики: Matific.com (в 1-6 класах) і Vchy.com (у початковій школі).

"Розумники" – портал, на якому розміщені інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Завдання з ресурсу можна скачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань

«Музеї України просто неба»– це віртуальний простір, у межах якого можна здійснити 3D-тури визначними музеями України.

Інтерактивні вправи з математики для учнів початкової школи

Кiлькiсть переглядiв: 839