До уваги абітурієнтів, їхніх батьків та вчителів

Увага! Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2012 року
триває з 1 січня до 20 лютого.

Перевірка стану реєстрації

ОСОБЛИВОСТІ ЗНО-2012 "Пам’ятка"

джерело Департамент освіти

Український центр оцінювання якості освіти

Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження ЗНО

1. Ознайомитись із:

Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат);

Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році.

2. Здійснити вибір предметів, із яких Ви бажаєте скласти тести.

Увага! У 2012 році ЗНО проводитиметься з таких предметів:

українська мова і література математика
історія України фізика
російська мова біологія
хімія географія
всесвітня історія іноземні мови (англійська, німецька,
французька, іспанська)*

Загальна кількість предметів, вибраних Вами для складання тестів, не повинна перевищувати чотирьох.

* Вам буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови.

3. Підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали:

копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2011 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт);

копію документа про повну загальну середню освіту. Якщо Ви такого документа ще не маєте, але здобудете повну загальну середню освіту в 2012 році – подайте довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки);

дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;

висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження ЗНО (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);

копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в особових даних);

переклади документів державною мовою, завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

заяву-реєстраційну картку. Сформувати її можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2012 році (далі – Програма), розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації.

На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте особистий підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

4. Надіслати не пізніше 20 лютого на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр) реєстраційні документи. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який буде надіслано Вам рекомендованим листом разом із:

реєстраційною карткою абітурієнта;

інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2012 рік»;

повідомленням про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

Застереження:

Ви не будете зареєстровані для проходження ЗНО, якщо:

надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;

неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;

зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;

подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем відправлення).

Про факт відмови в реєстрації для проходження ЗНО Вам буде надіслано повідомлення.

Отримавши повідомлення, усуньте причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, та надішліть повторно реєстраційні документи до відповідного регіонального центру.

Також Вам буде відмовлено в реєстрації, якщо ми не зможемо створити особливі (специфічні) умови для проходження ЗНО відповідно до поданого висновку закладу охорони здоров’я.

Якщо протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат або лист з відмовою в реєстрації, зверніться до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.

Якщо у Вас виникла потреба змінити перелік предметів, із яких необхідно скласти тести, або внести зміни до персональних даних, то пройдіть реєстрацію повторно, надіславши до регіонального центру реєстраційні документи та раніше отриманий Сертифікат 2012 року.

Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).

З особливостями реєстрації осіб, які проживають або навчаються за кордоном, можна ознайомитися тут.

Особи, які виявили бажання пройти ЗНО, але через певні причини не мають можливості зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного на реєстрацію, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.

Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для Вас, так і працівників регіональних центрів.

Бажаємо успіхів!

Харківський центр оцінювання якості освіти

Реєстрація на ЗНО-2012 року

ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ

Термін реєстрації: 01.01.2012 – 20.02.2012 (дата подання документів визначається за поштовим штемпелем).

1. Ознайомитись із Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті ЗНО.

2. Здійснити вибір предметів:*

українська мова і література математика
історія України фізика
російська мова біологія
хімія географія
всесвітня історія іноземні мови (англійська, німецька,
французька, іспанська)**

* надано можливість скласти тести не більше як із чотирьох предметів

** надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови

3. Підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали:

 • заяву-реєстраційну картку. Сформувати її можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки або звернувшись за допомогою до пункту реєстрації.
 • дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
 • копію паспорта (перша сторінка) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 01.09.2011 не виповнилося шістнадцять років);
 • довідку з навчального закладу за визначеною формою або копію документа про повну загальну середню освіту.
 • Для осіб, у документах яких є розбіжності в особових даних, підготувати копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові.

  Для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою підготувати переклади документів державною мовою, завірені нотаріально.

  На копіях документів, що надаються для реєстрації, написати Згідно з оригіналом, поставити особистий підпис і зазначити власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

  4. Надіслати не пізніше 20.02.2012 на адресу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти; реєстраційні документи.

  Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який буде надіслано рекомендованим листом.

  Після отримання Сертифіката перевірити наявність на сайті УЦОЯО інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та pin-кодом, указаним у ньому.

  На інформаційній сторінці буде розміщено:

 • у квітні 2012 року Запрошення-перепуску із зазначенням місця розташування пункту тестування та часу початку ЗНО, яку можна роздрукувати самостійно (крім того, Запрошення-перепустка буде надсилатися поштою);
 • у червні 2012 року Інформаційну картку із результатами ЗНО, яку необхідно роздрукувати самостійно.
 • ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ОСІБ

  Абітурієнти, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в ЗНО

  Для осіб, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в ЗНО відповідно до Переліку захворювань, зазначеному у наказі МОНУ та МОЗУ від 25.02.2008 № 124/95:

 • додатково надіслати висновок закладу охорони здоров'я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження ЗНО.
 • Відповідно до п.6.12. Порядку проведення у 2012 році ЗНО, затвердженого наказом МОНМСУ від 03.11.2011 №1254, для осіб, які за висновками закладів охорони здоров’я мають:

 • обмежені можливості пересування, створюються умови для проходження ЗНО в аудиторіях, що знаходяться на нижніх поверхах пунктів тестування;
 • вади слуху, можуть проходити ЗНО в аудиторіях, де здійснюється сурдопереклад.
 • За рішенням регламентної комісії особі може бути відмовлено в реєстрації, у разі неможливості створення особливих (специфічних)умов для проходження ЗНО відповідно до поданого висновку закладу охорони здоров’я.

  Відповідно до п. 8.1. та 8.2. Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом МОНМСУ від 03.11.2011 №1254, право брати участь у вступних екзаменах у вищому навчальному закладі:

  за їх вибором мають особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди);в разі їх неучасті у рік вступу в зовнішньому незалежному оцінюванні мають особи, що мають захворювання, вказані в Переліку захворювань, зазначеному у наказі МОНУ та МОЗУ від 25.02.2008 № 124/95.


 • Абітурієнти, які в поточному році проживають або навчаються за кордоном

  Для осіб, які в поточному році проживають або навчаються за кордоном:

 • рукописні заяви на спеціальних бланках (окремо для осіб, які проживають за кордоном, та для осіб, які в поточному році навчаються за кордоном);
 • дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
 • копію паспорта (перша сторінка) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 01.09.2011 не виповнилося шістнадцять років);
 • довідку з навчального закладу або копію документа про повну загальну середню освіту.
 • Для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою додатково надіслати переклади документів державною мовою, завірені нотаріально.

  Особи, які навчаються за кордоном, проходять ЗНО у додаткову сесію. Особи, які проживають за кордоном, проходять ЗНО в основну сесію.

  Відповідно до п. 8.4. Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом МОНМСУ від 03.11.2011 №1254, право брати участь у конкурсі за результатами ЗНО або за результатами вступних екзаменів у вищому навчальному закладі за їх вибором мають громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середну освіту за кордоном.

  ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ ПОВТОРНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

  Термін повторної реєстрації: до 05.03.2012 (дата подання документів визначається за поштовим штемпелем).

  Внесення змін до реєстраційних даних.

  У разі необхідності внесення змін до переліку предметів, із яких необхідно скласти тести, або до персональних даних, необхідно пройти реєстрацію повторно, надіславши реєстраційні документи та раніше отриманий Сертифікат 2012 року.

  Відмова у реєстрації для проходження ЗНО.

  Особі може бути відмовлено у реєстрації у випадках:

 • надсилання не всіх документів, необхідних для здійснення реєстрації;
 • неналежне оформлення заяви-реєстраційної картки;
 • зазначення в заяві-реєстраційній картці недостовірних даних;
 • подання реєстраційних документів пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем відправлення).
 • Підтвердженням факту відмови у реєстрації для проходження ЗНО є повідомлення регламентної комісії, яке буде надіслано рекомендованим листом.

  У разі отримання повідомлення щодо відмови у реєстрації для проходження ЗНО, необхідно усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, та надіслати повторно реєстраційні документи, і копію листа регламентної комісії з відмовою у реєстрації.

  МЕРЕЖА ПУНКТІВ РЕЄСТРАЦІЇ

  ФОРМА ДОВІДКИ З НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

  ФОРМА ПРИМІРНОЇ ДОВІДКИ ЛІКАРСЬКО-КОНТРОЛЬНОЇ КОМІСІЇ

  ПРОГРАМА СТВОРЕННЯ ЗАЯВИ-РЕЄСТРАЦІЙНОЇ КАРТКИ

  БЛАНК ЗАЯВИ - РЕЄСТРАЦІЙНОЇ КАРТКИ ОСОБИ, ЯКА ПРОЖИВАЄ ЗА КОРДОНОМ

  БЛАНК ЗАЯВИ - РЕЄСТРАЦІЙНОЇ КАРТКИ ОСОБИ, ЯКА НАВЧАЄТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ

  Кiлькiсть переглядiв: 105