Повернутися до звичайного режиму

22 вересня - День партизанської слави


Подовж цього тижня на уроках історії, літератури ознайомлено учнів з документальною літературою та художніми творами про Велику Вітчизняну війну. Проводяться тематичні уроки історії, літератури «Дай, Боже, ніколи нам війни не знати», уроки-конференції «Герої Харкова та Харківського району».
В шкільній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку художніх творів «Велика Вітчизняна війна у дзеркалі літератури», книжкові експозиції «Погляд на війну», виставки книг «В житті завжди є місце для подвигу», «Їх слава в боях не загине». Проводяться бесіди «Чи знаєш ти війну?», «Вони пройшли війну», «Ордени бойової слави», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!», «Роки обпалені війною», «Свято із сльозами на очах», читацькі конференції «Пам’ять про вас у нашім серці жива», виховні години «Яке щастя – в мирі жити!», «Пройдуть роки, десятки років…Цього ніколи не забути», «Пам»ять про Вас у нашім серці жива», години спілкування «Щоб усі пам»ятали» «Зустріч поколінь», «Шляхами мужності і слави».

Привітання

Шановні ветерани! Щиро вітаємо Вас з Днем партизанської слави! Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, котрі не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, сімейного затишку та добробуту, активної участі у патріотичному вихованні підростаючого покоління!

Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...».

Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
Понад п'ятсот з'єднань та сотні загонів і груп народних месників діяли в тилу ворога. Яскравою сторінкою тієї боротьби були дії партизанського з'єднання Олексія Федорова. Велику роль у розгортанні партизанського руху проти окупантів зіграли рейди Сидора Ковпака. У 1941-1942 роках з'єднання Ковпака здійснило рейди в тилу ворога по Сумській, Курській, Орловській та Брянській областях. У 1942-1943 роках - по Волинській, Житомирській, Київській, Гомельській, Пінській, Рівненській областях. 12 червня 1943 року почався легендарний Карпатський рейд.
Ще з радянських часів подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України пам'ятники, історичні музеї, музеї партизанської слави. Та з кожним днем стає все менше й менше учасників тих страшних подій історії, що з відстані часу набувають нового осмислення.

/Files/images/IMG_0281.jpg/Files/images/IMG_0357.jpg/Files/images/IMG_0372.jpg



День партизанської слави відзначають щорічно 22 вересня для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної Війни Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму. У День партизанської слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість. І ми вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Уроки Великої Вітчизняної війни вчать нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами. Тільки разом, об'єднавши зусилля всієї світової спільноти, ми зможемо ефективно протистояти тероризму, дискримінації, національній та релігійній нетерпимості. Це наш борг перед Вами – гeроями-переможцями! Дорогі ветерани! Низький Вам уклін та щира вдячність!

Дорогі ветерани Другої світової війни, шановні учасники партизанського й підпільного руху! Вітаємо вас, сильних духом, мужніх захисників Вітчизни з Днем партизанської слави! Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу у роки Другої світової війни. Мільйони українців, у тому числі тисячі сумчан, пройшли крізь це пекло і не скорилися. З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Низько вклоняємося вам, дорогі ветерани, і висловлюємо щиру подяку за ваш подвиг і перемогу, за розуміння й батьківську підтримку в побудові незалежної України.

Здоров'я, щастя, добра й благополуччя вам і вашим родинам!

Кiлькiсть переглядiв: 508